Na Strednej priemyselnej škole sa konalo Krajsk - Kariéra | moja Nitra
 
moja Nitra - informačný portál, zoznam firiem
Kariéra v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať: 
 

Na Strednej priemyselnej škole sa konalo Krajské kolo SOČ

dátum pridania: 14.04.10-15:52

Pozrite si video reportáže, v ktorých sa dozviete, ako žiaci obhajovali výsledky svojich prác pred odbornými komisiami.

SPŠ pôsobí pod týmto názvom už 15 rokov. Za ten čas sa etablovala v nitrianskom regióne na pozíciu najviac bodovanej strednej technickej školy. Tento post jej zabezpečili najmä víťazstvá študentov v regionálnych ale i celoslovenských súťažiach.
8. apríla sa v priestoroch školy konalo Krajské kolo 32. ročníka Stredoškolskej odbornej činnosti. Zúčastnilo sa na ňom 49 stredných škôl z nitrianskeho kraja.

Cieľom SOČ je predovšetkým vyhľadávanie talentovaných žiakov a podpora ich odborného rastu vo vybranom odbore. V tomto ročníku prezentovalo 230 študentov spolu 192 prác – riešení teoretických a praktických úloh z oblasti prírodných vied, techniky, zdravotníctva, spoločenských vied a iných. Zopár príkladov si pozrite v ankete:

O škole

SPŠ Nitra je strednou odbornou školou s dĺžkou štúdia 4 roky, ukončená maturitou a integruje tri študijné odbory: elektronika, mechatronika a strojárstvo. V súčasnosti má škola 16 tried, z toho 11 v odbore elektrotechnika, 4 v odbore strojárstvo a jednu v odbore mechatronik.
4 z 10-tich odborných učební sú vybavené multimediálnou technikou, 4 učebne sú vybavené výpočtovou technikou, ktorá je neustále inovovaná a modernizovaná.
Napriek technickému profilu školy dosahujú žiaci úspechy celoslovenského významu v olympiádach v anglickom jazyku a v slovenskom jazyku. Dlhodobo obsadzujú popredné miesta v súťaži SIEMENS YOUNG GENERATION AWARDS v programovaní logických automatov.
Vo februári 2010 sa študenti z maturitného ročníka T. Ďurina a M. Seidl zúčastnili súťaže Mladý mechatronik. V celoštátnej konkurencii obsadili 1.miesto a postúpili do medzinárodného kola, ktoré sa bude konať v Portugalskom v Lisabone.
 poslať článok mailom  vytlačiť článok